Zamknij

Mateusz Sochowicz pokazał zdjęcia ze szpitala. Jak się czuje olimpijczyk?

10.11.2021 15:00

Mateusz Sochowicz, który uległ poważnemu wypadkowi na olimpijskim torze w Yanquing nieopodal Pekinu, przeszedł operację lewego kolana, a następnie podzielił się z kibicami nowymi informacjami o stanie swojego zdrowia. Pokazał też zdjęcie ze szpitala.

Mateusz Sochowicz
fot. Mateusz Sochowicz/Facebook

Mateusz Sochowicz, 27. zawodnik igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w jedynkach w saneczkarstwie, na torze w podpekińskim Yanquing przygotowywał się do swojego drugiego startu w najważniejszej imprezie czterolecia. Niestety na treningu Polak uległ poważnemu wypadkowi. Jak informował w komunikacie Polski Związek Sportów Saneczkowych, 25-letni wrocławianin uderzył w jedną z bramek przejazdowych, które w tym momencie powinny być otwarte i z obrażeniami trafił do szpitala.

Pierwsze doniesienia nie były optymistyczne. Wynikało z nich, że zawodnik złamał kość piszczelową, a w takim przypadku mógłby zapomnieć o wyjeździe na ZIO Pekin 2022. Po szczegółowych badaniach okazało się, że doszło "tylko" do uszkodzenia rzepki w lewym kolanie. Sportowiec przeszedł operację, która zakończyła się sukcesem.  

Sochowicz ze szpitala. Jak się czuje?

We wtorek Sochowicz poinformował o stanie swojego zdrowia i opublikował zdjęcia.

"Że żyję, to już wiecie. [...] Trochę się wydarzyło. Łatanie dziur, pierwsze szwy w życiu i od razu pechowa 13 (prawa noga). Operacja na lewe kolano, składnie rzepki, podobno udane" - napisał Sochowicz na Facebooku. "Zostały przeprowadzone dwa badania rezonansu magnetycznego, aby wykluczyć jakieś dziwne rzeczy, o których nie będę wam pisał, bo sam średnio się orientuję. Ogólnie to jest dobrze, tylko nogi poharatane" - dodał.

Reprezentacja Polski w składzie Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski i Kacper Tarnawski przygotowuje się do inauguracji Pucharu Świata, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Yanquing.

loader

RadioZET.pl