Zamknij

Maryna Gąsienica-Daniel: Kim jest? Instagram, rodzice, wzrost, sukcesy [SYLWETKA]

27.01.2022 19:22
Maryna Gąsienica-Daniel
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Maryna Gąsienica-Daniel: kim jest Polka w narciarstwie alpejskim na ZIO w Pekinie 2022? Maryna Gąsienica-Daniel - jakie są jej sukcesy, Instagram, wzrost, kontuzja. Maryna Gąsienica-Daniel reprezentuje biało-czerwonych na igrzyskach w Pekinie. Zapoznaj się z sylwetką Maryny Gąsienicy-Daniel na ZIO w Pekinie 2022.

Maryna Gąsienica-Daniel - kim jest zawodniczka startująca w narciarstwie alpejskim? To pytanie mogą zadawać polscy kibice podczas ZIO w Pekinie 2022. Poniżej przedstawiamy, kim jest Maryna Gąsienica-Daniel.

Maryna Gąsienica-Daniel: Wzrost, rodzice, sukcesy, Instagram, mąż to najczęściej wyszukiwane frazy w Google. Wobec tego spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie zagwostki internautów w sieci.

Maryna Gąsienica-Daniel: Wiek

Maryna Gąsienica-Daniel urodziła się 19 lutego 1994 roku w Zakopanem. Nie trudno policzyć, że ma 27 lat, a wkrótce skończy 28.

Maryna Gąsienica-Daniel: Sukcesy, starty w PŚ

W narciarstwie alpejskim zadebiutowała w listopadzie 2009 roku w FIS Race w Tarnaby, co było jej pierwszym występem na arenie międzynarodowej. Wówczas w slalomie zajęła 24. miejsce. Następnie startowała na MŚ juniorów w Regionie Mont Blanc. Mając 19 lat, wygrała zawody na Uniwersjadzie w Trydencie, zdobywając złoty medal.

Maryna Gąsienica-Daniel w Pucharze Świata po raz pierwszy pokazała się pod koniec 2011 roku w Lienzu, ale nie ukończyła giganta. Po raz pierwszy Gąsienica-Daniel zdobyła punkty w PŚ w 2017 roku podczas zawodów w Crans-Montanta, wywalczając 26. lokatę w superkombinacji. Systematycznie Polka od sezonu 2016/17 systematycznie startuje w konkursach Pucharu Świata. Wyjątkiem jest sezon 2019/2020. W tegorocznych zmaganiach Gąsienica-Daniel plasuje się w ścisłej czołówce. W czasie giganta w Courchevel dwukrotnie plasowała się na szóstym miejscu. Tę lokatę zajęła również w gigancie w Mariborze. W związku z tym Polka jest w doskonałej formie przed ZIO w Pekinie 2022.

Maryna Gąsienica-Daniel: Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Maryna Gąsienica-Daniel po raz trzeci wystartuje w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Po raz pierwszy na ZIO zadebiutowała w 2014 roku w Soczi, zajmując 32. miejsce w gigancie. Niestety nie udało jej się ukończyć superkombinacji i slalomu. Podczas ZIO w Pjongczangu pokazała się w gigancie, klasyfikując się na 27. miejscu.

Maryna Gąsienica-Daniel: Rodzina

Maryna Gąsienica-Daniel ma o siedem lat starszą siostrę Agnieszkę, która również startowała w narciarstwie alpejskim. Jej rodzice prowadzą schronisko na Hali Ornak i brata Jana.

Maryna Gąsienica-Daniel: Wzrost

Maryna Gąsienica-Daniel ma 160 cm wzrostu.

Maryna Gąsienica-Daniel: Kontuzja

Maryna Gąsienica-Daniel w 2020 roku doznała bardzo groźnej kontuzji na zgrupowaniu w Nowej Zelandii. Narciarka upadła w czasie jednego z treningów i złamała kość piszczelową. Na szczęście po wielu miesiącach przerwy Polka wróciła do sportu. Po żmudnej rehabilitacji powróciła do nart. Niestety w marcu 2021 znów dopadły ją kłopoty zdrowotne, doznając urazu żeber. Miejmy nadzieje, że wszelkie problemy ma już za sobą.

Maryna Gąsienica-Daniel: Mąż

W sieci trudno znaleźć informację, czy Maryna Gąsienica-Daniel wyszła za mąż. W mediach społecznościowych również nie wrzuciła zdjęć z ceremonii ślubu.

Maryna Gąsienica-Daniel: Instagram

Maryna Gąsienica-Daniel ma swoje konto na Instagramie. Można ją znaleźć pod nickiem @marynagd.

RadioZET.pl