Zamknij

Maren Lundby zrezygnowała z wyjazdu na igrzyska. Powodem problemy z wagą

07.10.2021 17:50
Maren Lundby zrezygnowała z wyjazdu na igrzyska
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/EastNews

Maren Lundby, mistrzyni olimpijska z Pjongczangu i pierwsza mistrzyni świata na dużej skoczni, zrezygnowała z wyjazdu na igrzyska w Pekinie. Jedna z największych gwiazd norweskiego sportu swoją decyzję tłumaczy problemami z wagą. - Robię to, żeby zadbać o siebie i nie iść na skróty - mówi w nrk.no.

  • Maren Lundby nie jedzie na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie
  • Jedna z największych gwiazd skoków narciarskich zrezygnowała z występu z powodu problemów z wagą
  • Norweżka tym samym nie obroni złotego medalu wywalczonego w Pjongczangu

Maren Lundby obok Sary Takanashi jest największą gwiazdą kobiecych skoków narciarskich, a w ojczyźnie popularnością przebija swoich kolegów po fachu. Na swoim koncie ma złoty medal olimpijski z Pjongczangu, tytuł mistrzyni świata na skoczni normalnej w Seefeld 2019 i dużej w Oberstdorfie 2021, dwa triumfy w cyklu Raw Air, a przede wszystkim trzy z rzędu Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Adamowi Małyszowi.

"Niesamowite osiągnięcie Maren Lundby. W tym roku wywalczyła 3. Z RZĘDU kryształową kulę, wyrównując tym samym mój rekord! Moje gratulacje Maren" - pisał później "Orzeł z Wisły". Niestety Norweżka nie będzie broniła złota olimpijskiego w Pekinie i nie powalczy o kolejne trofeum w PŚ. W czwartek poinformowała, że w tym sezonie nie pojawi się na skoczni!

Maren Lundby nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Lundby, która zrezygnowała z sezonu letniego, by wystąpić w norweskiej edycji "Tańca z Gwiazdami", w rozmowie z nrk.no przekazała, że nie pojedzie do Pekinu z powodu chęci odpowiedzialnego zrzucenia wagi.

- W skokach narciarskich stawiane są ekstremalne wymagania, a jednym z nich jest waga. To bardzo trudna decyzja, ale uważam to za dobry wybór. Robię to, żeby zadbać o siebie i nie iść na skróty. Wiem, że zawsze byłam bardzo dobra w robieniu rzeczy właściwie i zamierzam to kontynuować - wyznała 27-latka.

- Moje ciało zmieniło się ostatnio w naturalny sposób i nie zamierzam niczego poświęcać, by być na najwyższym poziomie w Pekinie. Preferuję długą karierę. To trudne, bo naprawdę chcę być skoczkinią narciarską, ale tak nie będzie tej zimy - dodała.

Skoki narciarskie kobiet na ZIO w Pekinie

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Skoczkinie narciarskie o medale na obiekcie normalnym walczyć będą 5 lutego, zaś dwa dni później część z nich wystąpi jeszcze w debiutującym w imprezie tej rangi konkursie mieszanym. Zawodów na dużej skoczni nie przewidziano.

RadioZET.pl/skijumping.pl