Zamknij

Kolejny polski olimpijczyk zakażony koronawirusem

28.01.2022 17:04
Marek Kania
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/East News

Marek Kania uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował PKOl. Panczenista, który w czwartek wyleciał do Chin, został trzecim zainfekowanym sportowcem z polskiej kadry.

ZIO w Pekinie jeszcze się nie zaczęły, a już z Chin docierają do nas niepokojące informacje. Marek Kania, który w czwartek razem z większością polskich olimpijczyków wyleciał do Chin, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

- Polski Komitet Olimpijski informuje, że łyżwiarz szybki – Marek Kania – jest kolejnym zawodnikiem w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Zawodnik przebywa w izolacji - napisano na koncie PKOl na Twitterze.

Wcześniej zakażenie wykryto u panczenistek Natalii Czerwonki i Magdaleny Czyszczoń, a także u czterech innych Polaków: serwismena biathlonistów Macieja Nędzy-Kubińca, lekarza Krzesimira Sieczycha, członka sztabu Arkadiusza Skonecznego i szefa misji medycznej Huberta Krysztofiaka.

W rozmowie z PAP attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche przekazał, że każdy z biało-czerwonych przeszedł na lotnisku badania pod kątem koronawirusa. Następnie cała grupa udała się do wioski olimpijskiej.

Z powodu zakażenia koronawirusem w środę z resztą ekipy do Chin nie odleciało dwoje innych panczenistów - Karolina Bosiek i Damian Żurek.

RadioZET.pl/PAP