Zamknij

Dobre wieści z Pekinu. Olimpijki z negatywnymi wynikami testu

02.02.2022 15:28
Dobre wieści z Pekinu. Olimpijki z negatywnymi wynikami testu
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Dobre wieści dochodzą do nas z Pekinu. Jak poinformował Konrad Niedźwiedzki, szef misji olimpijskiej, przebywające w izolacji Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń uzyskały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Polki są bliskie powrotu do wioski olimpijskiej.

Natalia Maliszewska nie może cieszyć się w pełni z przygotowań przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi. W niedzielę 26-letnia łyżwiarka uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, przez co musiała poddać się kwarantannie i opuścić wioskę olimpijską w Zhangjiakou.

Nie lepiej przedstawiały się losy drugiej, polskiej łyżwiarki szybkiej - Magdaleny Czyszczoń. 26-latka otrzymała wynik pozytywny tuż po przylocie do Pekinu. Wymaz pobrany na lotnisku posłał Polkę na przymusową kwarantannę.

Maliszewska i Czyszczoń z negatywnymi wynikami testu

W środowe popołudnie dobre informacje przekazał Niedźwiedzki, który jest szefem misji olimpijskiej. "Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń z pierwszymi negatywnymi wynikami" – napisał w mediach społecznościowych.

Negatywne wyniki nie oznaczają jednak, że obie olimpijki mogą wrócić do wioski. Według zasad potrzebne są dwa "negatywy" z rzędu. Oznacza to, że Maliszewska i Czyszczoń opuszczą izolację, jeśli badanie 3 lutego wykaże negatywny wynik.

Dla Maliszewskiej będzie to walka z czasem, ponieważ już 5 lutego rusza rywalizacja na kluczowym dla niej dystansie, czyli 500 metrów. Dwa dni później rozegrane zostaną biegi finałowe.

RadioZET.pl