Tyle dokładnie dostał Kubacki za brązowy medal ZIO. Ministerstwo ujawniło kwotę

22.02.2022 10:38

Ministerstwo Sportu i Turystyki ujawniło konkretną kwotę, jaką otrzymał Dawid Kubacki za zdobycie brązowego medalu ZIO w Pekinie. Resort opublikował w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Dawid Kubacki

W ostatnią niedzielę Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie dobiegły końca. Niestety, to nie był udany czas dla polskich sportowców, którzy z Chin przywieźli tylko jeden medal. W związku z tym biało-czerwoni zajęli 27. miejsce w klasyfikacji medalowej, co jest najgorszym wynikiem od czasu ZIO w Nagano 1998, podczas których ani razu nie stanęliśmy na podium.

Mimo to 6 lutego chwilę ogromnej radości dał kibicom Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce na normalnej skoczni. Bliski podium był też Kamil Stoch, ale na dużym obiekcie uplasował się na czwartej pozycji. Zaraz po sukcesie 31-latka w mediach pojawiły się informacje o kwocie, jaką skoczek zgarnie za olimpijski brąz.

Tyle zarobił Kubacki za brązowy medal ZIO

Dwa dni po zakończeniu igrzysk Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało specjalny komunikat, którego celem było zdementować spekulacje na temat wynagrodzeń dla olimpijczyków za zdobyte krążki.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Okazuje się, że Dawid Kubacki za brązowy medal otrzymał 46 000 zł. W dokumencie ministerstwa przypomniano, że za srebro można było uzyskać 57 500 zł, a za złoto 80 500 zł. Dodatkowe kwoty wyznaczył również PKOl, przyznając za złoto 120 000 zł, 80 000 zł za srebro i 50 000 zł za brąz. To oznacza, że łącznie Kubacki za olimpijski krążek otrzymał 96 tys. zł.