Zamknij

Koronawirus w polskiej kadrze olimpijskiej. Wśród zakażonych jest chorąża

28.01.2022 09:30
Koronawirus w polskiej kadrze olimpijskiej
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Czworo członków reprezentacji Polski po przyjeździe do wioski olimpijskiej w Zhangjiakou uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa i została odizolowana od reszty drużyny - poinformował szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki. Wśród zakażonych jest chorąża Natalia Czerwonka.

Pierwsza grupa polskich olimpijczyków dotarła już do wioski olimpijskiej w Zhangjiakou, miejscowości położonej ok. 200 km od Pekinu, gdzie 4 lutego rozpoczną się zimowe igrzyska. Wszyscy po zakwaterowaniu przeszli obowiązkowe testy na koronawirusa. Niestety cztery z nich dały wynik pozytywny.

"Czworo członków Reprezentacji, którzy przyjechali wczoraj do wioski w Pekinie, otrzymało pozytywne wyniki na COVID-19. Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny i Hubert Krysztofiak zostaną odizolowani i po uzyskaniu dwóch negatywnych testów wrócą do wioski" - poinformował na Twitterze szef misji olimpijskiej i dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

ZIO Pekin 2022: Koronawirus w reprezentacji Polski

"Wszyscy czują się dobrze! Członkowie Reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolacje. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni" - dodał.

Natalia Czerwonka wraz ze Zbigniewem Bródka została wyznaczona do roli chorążej reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zakażony jest również jej trener Skoneczny, łyżwiarka szybka Czyszczoń oraz doktor kadry Krysztofiak.

To nie wszystko, bo z COVID-19 zmaga się również mieszkający poza wioską olimpijską członek ekipy technicznej w biathlonie Maciej Nędza-Kubiniec. W późniejszych godzinach Polski Komitet Olimpijski potwierdził jeszcze infekcje u lekarza Krzesimira Sieczycha oraz panczenisty Marka Kani.

W Pekinie nie ma jeszcze skoczków narciarskich, którzy w piątek rozpoczną ostatni sprawdzian przed najważniejszą imprezą czterolecia - swoją formę zaprezentują w Willingen. Polacy wystąpią w olimpijskim składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wasek oraz Stefan Hula. Mistrzowie świata z Seefeld i z Oberstdorfu są ozdrowieńcami.

RadioZET.pl