Zamknij

Tak wyglądał finałowy występ Katii Kurakowej. Polka zachwyciła w Pekinie

17.02.2022 12:52

Katia Kurakowa, reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym, zaprezentowała piękny program dowolnym podczas finałowej rywalizacji solistek w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Zobacz, jak wyglądał występ naturalizowanej Rosjanki w Chinach.

Katia Kurakowa - program dowolny ZIO Pekin 2022
fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

Katia Kurakowa w programie krótkim nie ustrzegła się błędów. Już na początku upadła i sędziowie musieli odjąć jej punkty. Mimo niedoskonałości i niedociągnięć urodzona w Moskwie reprezentantka Polski z 24. wynikiem awansowała do finałowej rundy - programu dowolnego.

Piąta solistka mistrzostw Europy w Tallinnie miała już za sobą olimpijski debiut i z większym spokojem mogła podejść do swojego występu w programie dowolnym, który jest jej mocniejszym punktem. Katia pojechała do utworu "Terry Theme", motywu pochodzącego z filmu "Światła rampy" (Limelight) Charliego Chaplina.

Program dowolny Katii Kurakowej [WIDEO]

19-latka za swój przejazd uzyskała bardzo dobrą notę 126.79, co w łącznej punktacji dało jej 185.84 pkt.

- Nawet teraz do końca nie wierzę, że to się wydarzyło. Przejechanie tego występu bezbłędnie było moim marzeniem. I to marzenie zrealizowałam - mówiła uradowana Kurakowa, która zaraz po programie dowolnym, jeszcze na tafli, się rozpłakała.

Polka swoim świetnym występem w drugiej próbie awansowała aż o 12 pozycji w klasyfikacji. Po pierwszym występie zajmowała 24. miejsce, natomiast całą rywalizację zakończyła na 12. lokacie.

Zobacz wideo z występu Katii Kurakowej w programie dowolnym podczas ZIO Pekin 2022.

loader

RadioZET.pl/Eurosport