Kamiła Walijewa powstrzymywała łzy. Rosjanka bez medalu w rywalizacji solistek

17.02.2022 15:27
Kamiła Walijewa

Kamiła Walijewa zajęła dopiero czwarte miejsce w rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym. 15-letnia Rosjanka w programie dowolnym kilka razy się pomyliła, dwa razy upadła, przez co straciła szansę na medal.

Kamiła Walijewa była ostatnią z 25. startujących łyżwiarek. Przed występem 15-latkę wymieniano jako jedną z głównych faworytek do olimpijskiego złota. Rosjanka nie wytrzymała jednak gigantycznej presji związanej z występem i ciągłymi informacjami o tym, że zażywała doping.

Walijewa kilka razy przewróciła się podczas akrobacji i pomimo tego, że przed startem zajmowała pierwsze miejsce, spadła za podium, na czwartą pozycję.

Złoto olimpijskie wygrała rodaczka Walijewej – Anna Sczerbakowa. Druga była Aleksandra Trusowa (Rosja), a trzecia Japonka Kaori Sakamoto.

Pekin 2022. Katia Kurakowa tuż za pierwszą dziesiątką

Jedyna Polka w tej rywalizacji - Katia Kurakowa - zajęła 12. miejsce. 19-latka za swój przejazd uzyskała bardzo dobrą notę 126.79, co w łącznej punktacji dało jej 185.84 pkt.

- Do końca nie wierzę, że to się wydarzyło. Przejechanie tego występu bezbłędnie było moim marzeniem. I to marzenie zrealizowałam - mówiła Kurakowa po zakończonym starcie.