Zamknij

Kamil Stoch podsumował ZIO w Pekinie: "Ja uczę się każdego dnia"

15.02.2022 19:50

Kamil Stoch jeszcze przed wylotem z Chin opublikował na Instagramie sentymentalny wpis, w którym podsumował zimowe igrzyska olimpijskiej w Pekinie. Ta impreza była dla niego kolejną lekcją. "Ja uczę się każdego dnia" - napisał skoczek.

Kamil Stoch
fot. Kamil Stoch/Instagram

Kamil Stoch w tym sezonie przeżył istną huśtawkę nastrojów. W grudniu wygrał jeden z konkursów w Klingenthal, a następnie zachorował na zapalenie zatok. W Turnieju Czterech Skoczni bronił tytułu, ale był cieniem samego siebie i został wycofany z niemiecko-austriackiego cyklu po nieudanych kwalifikacjach na Bergisel w Innsbrucku. Do pucharowych zmagań miał wrócić w Zakopanem, jednak na rozruchu doznał kontuzji stawu skokowego i pojawiły się obawy, czy zdąży polecieć na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. 34-latek szybko doszedł do siebie i w Chinach dwa razy zakręcił się wokół podium. Na normalnym obiekcie zajął 6. miejsce, a na dużej skoczni był 4.

Stracona szansa na kolejny medal olimpijski doprowadziła go do łez. Zawodnik całkowicie rozkleił się przed kamerami telewizyjnymi, ale nie wykluczył, że pojedzie na następnie ZIO w 2024 roku. - Z roku na rok czuję ubywające lata i ubywającą energię. Każdy skok kosztuje odrobinę mnie. Nie chcę mówić, co będzie za cztery lata - mówił na antenie Eurosportu.

Stoch skomentował ZIO w Pekinie [INSTAGRAM]

Skoczkowie narciarscy wrócą do kraju w środę wieczorem. Tuż przed wyjazdem z wioski olimpijskiej Kamil Stoch zrobił sobie jeszcze jedno pamiątkowe zdjęcie i w krótkim wpisie na Instagramie podsumował kończącą się imprezę.

"Igrzyska, Igrzyska i po Igrzyskach. Przygotowania, czekanie, walka, radość lub smutek. Taka robota. Z tych Igrzysk wyjeżdżam bez medalu, ale z podniesioną głową. Tarczę (narty) trzymam mocno w rękach, bo przede mną kolejne wyzwania. Dziękuję wszystkim za wsparcie okazane mi w ostatnich tygodniach/dniach. Każde miłe słowo przyjmuję jako paliwo do dalszej pracy" - napisał trzykrotny mistrz olimpijski.

"Wszystkim sportowcom, którzy zrealizowali swoje cele lub marzenia, z całego serca gratuluję! Z tymi, którym się to nie udało, jestem całym sobą. Sport to piękna przygoda, która napędza, doświadcza i uczy. Ja uczę się każdego dnia" - dodał.

Zawodnicy mają teraz 10 dni przerwy przed najbliższymi zawodami Pucharu Świata w Lahti. W Finlandii odbędą się aż trzy konkursy - dwa indywidualne i jeden drużynowy.

loader

RadioZET.pl