Zamknij

Tyle Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal na ZIO w Pekinie

06.02.2022 20:38

Dawid Kubacki zdobył w niedzielę w konkursie na skoczni normalnej brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich 2022 w Pekinie. Ile wart jest brąz polskiego skoczka? Ile pieniędzy zarobił zawodnik z Nowego Targu?

Dawid Kubacki
fot. PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki zmagał się w sezonie 2021/2022 z największym kryzysem od lat, ale uporał się z nim w perfekcyjnym dla niego momencie i na zimowych igrzyskach w Pekinie osiągnął swój największy sukces w karierze - został indywidualnym, brązowym medalistą olimpijskim na skoczni normalnej.

Co ciekawe, po pierwszej serii niedzielnego konkursu w Chinach wydawało się, że to Kamil Stoch jest bliżej medalu. Trzykrotny mistrz olimpijski był bowiem trzeci, a Kubacki "dopiero" ósmy. 31-latek nie tracił jednak dużo do podium, bowiem zaledwie nieco ponad trzy punkty.

Ile Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal na zimowych IO w Pekinie?

W drugiej serii zawodnik z Nowego Targu musiał pójść na całość i tak zrobił. Oddał skok na 103. metr z lekkim wiatrem w plecy, co pozwoliło mu na gigantyczny awans i ostatecznie zajęcie trzeciego miejsca dającego brązowy medal.

Olimpijski krążek to nie tylko prestiż, ale również nagroda finansowa. Za swój sukces Kubacki sporo zarobi. Za zajęcie miejsca na ostatnim miejscu podium PKOl wypłaci polskiemu skoczkowi 50 tysięcy złotych netto.

loader

RadioZET.pl