Zamknij

Dramat Natalii Maliszewskiej. Upadek pozbawił ją szansy na medal [WIDEO]

11.02.2022 12:25

Natalia Maliszewska nie zdobędzie medalu zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022 na dystansie 1000 metrów. Reprezentantka Polski zaliczyła bardzo pechowy upadek w ćwierćfinale i odpadła z rywalizacji.

Natalia Maliszewska
fot. PAP/EPA

Maliszewska podchodziła do startu na 1000 metrów z wielkimi nadziejami. Z powodu zamieszania spowodowanego zakażeniem koronawirusem nie mogła wystartować w swojej koronnej konkurencji - na 500 metrów. Liczyła więc na to, że "odkuje się" w rywalizacji na kilometr. To się jednak nie udało.

Nasza reprezentantka zaliczyła upadek przy próbie wyprzedzania. Powtórki pokazały, że nie było tam kontaktu z żadną z rywalek, więc nie było podstaw do powtórzenia biegu. Tym samym Maliszewska odpadła i pożegnała się z marzeniami o olimpijskim medalu.

Upadek Natalii Maliszewskiej - WIDEO

Urodzona w 1995 roku zawodniczka podchodziła do startu na igrzyskach olimpijskich jako jedna z faworytek - zwłaszcza w konkurencji na 500 metrów. Na tym dystansie w poprzednim roku zdobyła wicemistrzostwo Europy, a w 2019 roku mistrzostwo Starego Kontynentu. W swoim dorobku ma też srebrny medal mistrzostw świata z roku 2018.

RadioZET.pl