Zamknij

Dawid Kubacki z brązowym medalem igrzysk olimpijskich w Pekinie

06.02.2022 13:41

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich 2022 na normalnej skoczni w Pekinie. To jego drugi olimpijski krążek w karierze. Złoto zdobył Ryoyu Kobayashi, srebro Manuel Fettner. Kamil Stoch był szósty.

Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Stoch nie przystępował do konkursu w roli faworyta, ale skoki treningowe dawały nadzieję na to, że może uzyskać w Pekinie dobry wynik. Ogromną klasę pokazał już w pierwszej serii, gdzie uzyskał 101,5 metra. To dawało mu trzecie miejsce - za Peterem Prevcem (103 m) i Ryoyu Kobayashim (104,5 m). Świetnie poradził sobie też Dawid Kubacki, który po próbie na odległość 104 metrów zajmował ósme miejsce. Stefan Hula uzyskał 103 metry, co dawało mu 23. miejsce, a Piotr Żyła - 95 metrów, co przełożyło się na 27. pozycję.

W drugiej serii poprawił się Żyła, który uzyskał 99 metrów, słabiej skoczył natomiast Hula - 93,5 metra.

Fantastyczny Dawid Kubacki

Kapitalnie w drugiej serii spisał się Dawid Kubacki, który uzyskał 103 metry, co dało mu pozycję lidera aż do skoku 5. po pierwszej serii Manuela Fettnera. Oprócz Austriaka wyprzedził go potem tylko Ryoyu Kobayashi, co oznacza, że Polak zdobył ostatecznie brązowy medal!

Szansę na piąty w karierze olimpijski krążek miał także Kamil Stoch, który był trzeci po pierwszej serii, ale w drugiej próbie uzyskał 99,5 metra i spadł na szóstą lokatę.

Dla Kubackiego to drugi medal igrzysk olimpijskich w karierze. Poprzedni zdobył w Pjongczangu w rywalizacji drużynowej. Był to także brąz.

Co czeka nas dalej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie? W sobotę, 12 lutego, odbędzie się konkurs indywidualny na dużej skoczni. Na poniedziałek, 14 lutego, zaplanowano konkurs drużynowy.

SPRAWDŹ DOKŁADNY PROGRAM SKOKÓW NARCIARSKICH NA IGRZYSKACH W PEKINIE

RadioZET.pl