Zamknij

Ceremonia zamknięcia igrzysk w Pekinie: Transmisja TV. Gdzie obejrzeć na żywo?

19.02.2022 10:50

Ceremonia zamknięcia igrzysk w Pekinie: transmisja TV i online. Gdzie oglądać uroczystości zamknięcia ZIO w Pekinie? Po ponad dwóch tygodniach zmagań na olimpijskich arenach igrzyska zostaną oficjalnie zakończone. Sprawdź, gdzie obejrzeć ceremonię zamknięcia najważniejszej imprezy czterolecia sportów zimowych ZIO w Pekinie 2022.

ZIO w Pekinie 2022 ceremonia
fot. Alexander Vilf/SPUTNIK Russia/East News

Ceremonia zamknięcia igrzysk w Pekinie będzie ostatnią klamrą w kolejnym historycznym wydarzeniu sportowym. Po otwarciu ZIO w Pekinie 4 lutego sportowcy zmagali się w zimowych dyscyplinach. "Pałeczkę" organizatorów zimowych igrzysk przejmą Włosi. Przypomnijmy, że w 2026 roku impreza czterolecia odbędzie się w Cortinie d-Ampezzo i Mediolanie.

Polacy na ZIO w Pekinie wywalczyli tylko jeden, brązowy medal, który zdobył Dawid Kubacki w zmaganiach na normalnej skoczni. Niezwykle blisko krążka był też Piotr Michalski. Panczenista zajął czwarte miejsce w łyżwiarstwie szybkim. Tę samą pozycję uzyskał Kamil Stoch w rywalizacji na dużym obiekcie w skokach narciarskich.

Ceremonia zamknięcia igrzysk: Transmisja TV online

Podczas ceremonii zamknięcia ZIO w Pekinie również zobaczymy paradę sportowców. Jednak w porównaniu z otwarciem igrzysk, teraz reprezentanci wszystkich państw "wymieszają się" stanowiąc jedność. Polską flagę poniesie Piotr Michalski.

Ceremonia zamknięcia ZIO w Pekinie: Kiedy i o której się odbędzie?

Ponownie za reżyserię ceremonii w Pekinie odpowiadał będzie Zhang Yimou. Według organizatorów uroczystość zamknięcia ZIO w Pekinie nie potrwa dłużej niż 1,5 godziny. Z pewnością głos zabierze Thomas Bach szef MKOl-u, odbędzie się ściągnięcie flagi olimpijskiej i chińskiej. Nie zabraknie także zgaszenia znicza olimpijskiego.

Ceremonia zamknięcia ZIO w Pekinie: Gdzie oglądać?

Ceremonia zamknięcia igrzysk w Pekinie będzie mieć miejsce w niedzielę 20 lutego. Uroczystość będzie można oglądać na antenie TVP1, TVP Sport, Eurosport 1 i online na tvpsport.pl i player.pl.

loader

RadioZET.pl