Zamknij

Ceremonia zamknięcia ZIO w Pekinie: Kiedy i o której się odbędzie?

18.02.2022 21:53

Ceremonia zamknięcia ZIO Pekin 2022: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie? Godzina i data uroczystości wieńczącej najważniejszą imprezę czterolecia w sportach zimowych.

Ceremonia zamknięcia ZIO Pekin 2022
fot. MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie rozpocznie olimpiadę, której zwieńczeniem będzie impreza w Cortinie d'Ampezzo i w Mediolanie w 2026 roku. Biało-czerwoni w zmaganiach w Chinach wywalczyli jeden brązowy medal - na najniższym stopniu podium w konkursie na skoczni normalnej stanął Dawid Kubacki. Niewiele do krążków zabrakło Kamilowi Stochowi i Piotrowi Michalskiemu, którzy uplasowali się na 4. pozycjach, odpowiednio w skokach narciarskich i łyżwiarstwie szybkim. Panczenista będzie pełnił rolę chorążego podczas ceremonii zamknięcia ZIO Pekin 2022.

Właśnie parada, choć inna od tej znanej z uroczystości otwarcia igrzysk, jest jednym z kulminacyjnych punktów ostatniego akcentu zmagań. Tutaj poszczególne drużyny również idą pod własną flagą, ale nie ma ona charakteru defilady, a wspólnego marszu, gdzie sportowcy z wszystkich państw mieszają się, śpiewają, tańczą i oczywiście robią selfie czy nagrywają filmiki na swoje media społecznościowe. Co jeszcze znajdzie się w programie ceremonii zamknięcia zawodów w Pekinie?

Ceremonia zamknięcia ZIO - szczegóły: co wiadomo?

Reżyserem uroczystości ponownie będzie nominowany do Oscara Zhang Yimou. Będzie ona stosunkowo krótka - potrwa ok, 1,5 godziny i będzie zawierała program artystyczny. Nie zabraknie również przemów m.in. prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, ściągnięcia flag: chińskiej i olimpijskiej oraz zgaszenia znicza.

Ceremonia zamknięcia ZIO Pekin 2022: godzina, data

Ceremonia zamknięcia ZIO Pekin 2022 odbędzie się w niedzielę 20 lutego o godz. 13 czasu polskiego (20 w chińskiej stolicy). Wcześniej tego dnia zostanie rozegrana ostatnia konkurencja - bieg na 30 km kobiet z wielką faworytką do złota Therese Johaug.

loader

RadioZET.pl