Zamknij

Optymistyczne wieści ws. Stocha. Tajner wciąż wierzy w medal ZIO

25.01.2022 19:15
Apoloniusz Tajner w Radiu ZET o stanie zdrowia Stocha i szansa na medal ZIO
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Apoloniusz Tajner w rozmowie z Damianem Michałowskim w "Gościu Radia ZET" przekazał optymistyczne wieści na temat pierwszych po kontuzji skoków treningowych Kamila Stocha. Dodał, że wciąż wierzy, że polscy skoczkowie zdobędą w Pekinie medal olimpijski, ale ma też cichych faworytów w innych dyscyplinach.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego. Polski Komitet Olimpijski powołał na tę imprezę 57 zawodników, a we wtorek w trakcie ślubowania prezes Andrzej Kraśnicki ogłosił, że chorążymi kadry podczas ceremonii otwarcia będą Natalia Czerwonka oraz Zbigniew Bródka. Niestety lista może nie być zamknięta, bowiem biało-czerwonych wciąż dopadają kłopoty z koronawirusem. Z tego powodu oddzielnym lotem i w późniejszym terminie do Chin polecą łyżwiarze szybcy Karolina Bosiek i Damian Żurek. Mniej szczęścia miała biegaczka narciarska Zuzanna Fujak, którą z powodu COVID-19 zastąpi Karolina Kukuczka.

Problemy nie omijają również reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Abstrahując od słabej formy, drużyna w ostatnich kilkunastu dniach przechodziła małą rewolucję. Najpierw pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał Dawid Kubacki, tuż przed zawodami w Zakopanem kontuzji stawu skokowego nabawił się Kamil Stoch, a później Piotr Żyła podzielił los mistrza świata z Seefeld. "Wewiór" codziennie przechodzi badania, by jak najszybciej wrócić na skocznię. Wiadomo już, że do Willingen wraz z kolegami nie poleci, a niewykluczone, że również będzie musiał oczekiwać na lot specjalny do Pekinu.

Apoloniusz Tajner o skokach Kamila Stocha

Są też bardziej optymistyczne wieści, o których prezes PZN Apoloniusz Tajner poinformował w rozmowie z Damianem Michałowskim w "Gościu Radia ZET". - Treningi Kamila Stocha wypadają dobrze. Ta wymuszona przerwa przydała się Stochowi. Kamil ciężko przechodził tę kontuzję pod względem mentalnym, ale od razu był zmotywowany do wyleczenia kontuzji. To idzie w dobrym kierunku - mówił szef centrali narciarskiej w Polsce. - Prezentuje się najlepiej na treningach, chodzi dwa rozbiegi niżej i osiąga odległości, które koledzy z wyższej belki - dodał.

Tajner wyznał, że wciąż wierzy w krążek olimpijski: - Nie obawiam się mówić o szansach medalowych, bo one w skokach narciarskich cały czas są realne - w konkursie indywidualnym i drużynowym. Zdradził ponadto, iż liczy, że o miejsce na podium powalczą snowboardzistka Aleksandra Król oraz alpejka Maryna Gąsienica-Daniel.

Największą medalową nadzieją w Pekinie w reprezentacji Polski będzie rywalizująca w short-tracku Natalia Maliszewska. Jej dyscyplina podlega jednak Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego. O niespodziankę może pokusić się też panczenistka Andżelika Wójcik.

RadioZET.pl