Zamknij

Andżelika Wójcik - sylwetka: kim jest polska olimpijka? [SUKCESY, INSTAGRAM]

27.01.2022 22:42

Andżelika Wójcik: kim jest reprezentantka Polski w łyżwiarstwie szybkim na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku? Sukcesy i osiągnięcia Andżeliki Wójcik. Ile ma lat, czy prowadzi profil na Instagramie? Wszystko, co musisz wiedzieć o Andżeliki Wójcik przed ZIO Pekin 2022.

Andżelika Wójcik SYLWETKA
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Andżelika Wójcik była jedną z rewelacji w polskiej kadrze panczenistek w 2021 roku, a rok olimpijski rozpoczęła od oficjalnego wywalczenia miejsca w kadrze na igrzyska w Pekinie. I nie ma się czemu dziwić, gdyż 4 grudnia ubiegłego roku jako druga Polka w historii wygrała zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim - była najlepsza na dystansie 500 m w Salt Lake City. Przed debiutem na ZIO nie czuje strachu, a mobilizację, by pokazać się z jak najlepszej strony.  

- Kiedy myślę "Pekin", myślę: spokój. Również taki wewnętrzny spokój czuję. Te dodatkowe napięcia związane z tym hasłem czy pięknymi, kolorowymi pięcioma kółkami nie powoduje, żebym się w środku usztywniała. Bardziej mam wielkie nadzieje, że będzie dobrze - mówiła w rozmowie z Polsatem Sport. Kim jest Andżelika Wójcik, jakie osiągnęła inne sukcesy i czy prowadzi profile w mediach społecznościowych?

Andżelika Wójcik - sukcesy, osiągnięcia

Andżelika Wójcik w Salt Lake City ustanowiła rekord Polski na 500 m - 36.775. To był jej największy sukces w karierze w indywidualnej rywalizacji, gdyż wcześniej medale zdobywała w drużynie w mistrzostwach świata i Europy na dystansach w 2020 roku. Z Salt Lake City i Heerenveen wróciła z brązowymi krążkami. Na początku 2022 roku wraz z Karoliną Bosiek i Kają Ziomek zdobyły złoty medal MŚ w drużynie.

Do Pekinu poleciała bezpośrednio po wywalczeniu tytułu mistrzyni Polski na 1000 m.

- Założyłam sobie na początku sezonu, że chcę powalczyć o medal olimpijski. Widziałam, że jeszcze mam rezerwy. W dalszej części sezonu moja forma się unormowała i udowodniłam, że jestem w stanie walczyć o najwyższe lokaty. Forma nadal jest dość stabilna. Myślę, że jest to do zrobienia, czuję w sobie taką energię, a przy tym nie czuję dużego stresu - mówiła po MP. Faworytkami będą jednak Holenderki.

Andżelika Wójcik - Instagram, wiek

Andżelika Wójcik urodziła się 8 listopada 1996 roku. Aktualnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice.

Panczenistka prowadzi profil na Instagramie, na którym publikuje zdjęcia z zawodów, treningów i z życia prywatnego, najczęściej z wakacji. Obserwuje ją obecnie 1,6 tys. osób.

loader

RadioZET.pl/PAP, bia, co