Zamknij

Aleksandra Król - sylwetka: Kim jest polska olimpijka? Sukcesy i osiągnięcia

25.01.2022 13:51
Aleksandra Król
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Aleksandra Król będzie reprezentować Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich 2022 w Pekinie. Kim jest polska olimpijka? Jakie są jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy? Ile ma lat? Jaki jest jej Instagram? Sprawdź wszystkie szczegółowe informacje, które wiadomo na temat Aleksandry Król!

Aleksandra Król, polska snowboardzistka specjalizująca się w slalomie gigancie równoległym (PGS) i slalomie równoległym (PSL), urodziła się 20 listopada 1990 roku w Zakopanem. Obecnie jest zawodniczką klubu snowboardowego KSF2 Dawidek Team, gdzie jest pod opieką trenera Pawła Dawidka.

Król trzykrotnie stawała na podium zawodów rangi Pucharu Świata. Po raz pierwszy dokonała tego 23 lutego 2013 roku w slalomie równoległym w Moskwie, gdzie zajęła drugie miejsce. Wynik ten powtórzyła 8 stycznia 2019 r. w austriackim Bad Gastein, a swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała 14 stycznia 2022 r. w również austriackim Simonhoehe.

Aleksandra Król: Kim jest polska olimpijka?

Najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskała jak dotąd w sezonie 2018/2019, kiedy to zajęła 11. miejsce. Ponadto w tym okresie uplasowała się również na najwyższej w karierze ósmej lokacie w klasyfikacji slalomu równoległego.

W rozgrywanych co dwa lata mistrzostwach świata w snowboardzie najwyżej plasowała się w 2017 roku w hiszpańskiej Sierze Nevadzie i w 2019 r. w amerykańskim Park City - na ósmej pozycji w slalomie równoległym.

Aleksandra Król: Osiągnięcia i sukcesy polskiej olimpijki

Uczestniczyła w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 oraz XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Na tych pierwszych zajęła 30., zaś na drugich 11. miejsce w kolejno slalomie i gigancie równoległych.

Poza tym zwyciężyła w slalomie gigancie równoległym w Uniwersjadzie w 2017 roku w kazachskich Ałmatach, trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w zawodach z Pucharu Europy, a także została wicemistrzynią tego cyklu w sezonie 2019/2020.

Aleksandra Król: Ile ma lat? Jaki jest jej Instagram?

Aleksandra Król ma obecnie 31 lat. Ukończyła studia na kierunku Psychologii i Wychowania Fizycznego. Jako swoje hobby podaje oczywiście sport, podróżowanie, ale również czytanie.

Niestety, polska snowboardzistka niechętnie dzieli się w swoich mediach społecznościowych życiem prywatnym i nie wiadomo nic na temat jej ewentualnych partnera bądź partnerki. Jej Instagram to: @lolakrol.

RadioZET.pl/Wikipedia, fis-ski.com, PKOl