Zamknij

Adam Małysz ostro o kombinezonie Niemca: "Śmiech na sali!"

12.02.2022 20:48

Karl Geiger zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym na dużej skoczni na zimowych igrzyskach w Pekinie i tym samym sięgnął w Zhangjiakou po brązowy medal olimpijski. Olbrzymie kontrowersje wzbudził jednak kombinezon Niemca. Ostro skomentowała go również legenda polskich skoków - Adam Małysz!

Adam Małysz ostro o kombinezonie Niemca: "Śmiech na sali!"
fot. East News

Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie temat nieregulaminowego sprzętu jest w polskich mediach bardzo często poruszany. Na początku kontrowersje wzbudzały buty polskich skoczków, a następnie głośno było o dyskwalifikacji przez polską sędzinę aż pięciu zawodniczek w olimpijskim konkursie drużyn mieszanych.

Tym razem przedmiot sporu powrócił przy okazji konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Zhangjiakou. Dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski opublikował bowiem kontrowersyjne zdjęcia kombinezonu brązowego medalisty Karla Geigera. Na fotografiach tych widać, jak strój Niemca jest wyraźnie pofałdowany, sugerując, iż może być on zbyt luźny, a więc tym samym nieprzepisowy. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem kombinezon może odstawać od ciała skoczka od 1 do 3 centymetrów.

Adam Małysz ostro o kombinezonie Karla Geigera: "Śmiech na sali!"

Do całej sytuacji odniósł się w rozmowie dla portalu sport.pl Adam Małysz. Legenda polskich skoków nie szczędziła słów krytyki w kierunku organizatorów: - Już nawet nie chce mi się tego komentować. Takich zdjęć na Turnieju Czterech Skoczni pokazywałem z 50. Za każdym razem słyszałem, że widzą to, co im pokazuję, ale jak mierzą, to jest ok. Śmiech na sali - powiedział "Orzeł z Wisły".

Dodajmy, że w przypadku ewentualnej dyskwalifikacji Geigera, brązowy medal przypadłby czwartemu w sobotnich zawodach Kamilowi Stochowi. Polak był lepszy od Niemca po pierwszej serii, jednak ten świetnym skokiem w finałowej odsłonie ostatecznie wyprzedził trzykrotnego polskiego mistrza olimpijskiego o 4,1 punktu. Co ciekawe, pokonkursowa weryfikacja sprzętu 29-latka z Oberstdorfu nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

loader

RadioZET.pl/sport.pl