Zamknij

Dobra wiadomość dla kibiców skoków. Adam Małysz w nowej roli

02.02.2022 13:27

Adam Małysz oraz Luiza Złotkowska będą ekspertami TVP podczas igrzysk olimpijskich. Dyrektor sportowy PZN nie pojechał do Pekinu z prywatnych powodów, ale będzie można go usłyszeć podczas studia przed konkursami w skokach.

Adam Małysz będzie miał nową rolę. Dobra wiadomość dla kibiców skoków
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP Sport ogłosiło też, że ekspertem podczas igrzysk będzie Luiza Złotkowska, czyli złota i brązowa medalistka z Vancouver, a także srebrna medalistka z Soczi. Wszystkie te nagrody otrzymała za starty w łyżwiarstwie szybkim.

Adam Małysz z igrzysk olimpijskich przywiózł cztery medale – srebrny i brązowy w 2002 roku w Salt Lake City oraz dwa srebrne w 2010 w Vancouver.

Małysz pod koniec stycznia ogłosił, że nie leci z kadrą do Pekinu. - To coś, o czym nie chcę mówić publicznie. Po prostu muszę o siebie zadbać - wyznał bez podania konkretów. W przypadku drugiego powodu chodzi m.in. o kwestie logistyczne i epidemiczne: - Tylko sześć osób może być w wiosce olimpijskiej. Reszta musiałaby mieszkać w hotelu.

ZIO w Pekinie. Kiedy zawody w łyżwiarstwie i skokach?

Zawody w łyżwiarstwie szybkim będą trwały od 5 do 19 lutego. Dokładny terminarz startów znajdziecie na naszej stronie. 

Skoczkowie rozpoczynają rywalizację od kwalifikacji na skoczni normalnej. Odbędą się one w sobotę 5 lutego o godz. 7:20. Konkurs na obiekcie HS 106 rozpoczyna się w sobotę 6 lutego o godz. 12. Na tej samej skoczni zaplanowany jest też konkurs mieszany (niedziela 7 lutego o 12:45).

loader

RadioZET.pl/PAB