Zamknij

Absurdalna sytuacja w Pekinie. Rosjanie z nieznanych przyczyn nie dostali medalu

09.02.2022 12:57
Absurdalna sytuacja w Pekinie. Rosjanie nie dostali medalu, MKOI nie podaje dlaczego
fot. Ma Ning/Xinhua News/East News

Rosyjscy sportowcy dalej nie otrzymali medali za zwycięstwo w łyżwiarstwie figurowym, które powinny być wręczone we wtorek wieczorem. Łyżwiarze mówią, że to może być prowokacja, a media w Chinach donoszą o możliwym zażyciu narkotyków.

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego na czele z gwiazdą kadry, 15-letnią Kamiłą Walijewą, zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym w łyżwiarstwie. Srebro wywalczyły Stany Zjednoczone, a brąz Japonia.

Żadna z tych reprezentacji nie dostała jeszcze medali. - Wyróżnienia nie zostały jeszcze wręczone z powodów prawnych - informuje MKOl. Zawodnikom wręczono jedynie maskotki igrzysk - Bing Dwen Dwen.

MKOI: pojawił się problem

Mark Adams, rzecznik MKOl, nie poinformował, dlaczego ceremonia została przełożona. - Pojawił się problem, ale w tej chwili nie mogę wiele więcej powiedzieć - przyznał, cytowany przez telewizję BBC.

Portal "Inside the Games" podał, że może chodzić o test na obecność narkotyków lub dopingu w organizmie, który wykonano przed rozpoczęciem igrzysk.

Valieva: nosiłam na sobie duży ciężar

Rosjanie wygrali złoto m.in. dzięki kapitalnej postawie Kamiły Walijewy. 15-latka jako pierwsza kobieta w historii igrzysk ustała poczwórny obrót. Co więcej, wykonała tę niezwykle trudną akrobację aż dwukrotnie.

Walijewa podkreśliła, że wygrana na olimpijskim turnieju to "coś niesamowitego". - Nosiłam na sobie duży ciężar odpowiedzialności, a na koniec wygraliśmy. Można powiedzieć, że sobie poradziłam. Gdy miałam 3 lata, powiedziałam mamie, że zostanę mistrzynią. Dzięki Bogu zostałam - przyznała 15-latka.

RadioZET.pl/sport.pl