Zamknij

15-latka objawieniem igrzysk w Pekinie. Jej taniec przeszedł do historii

07.02.2022 07:22

Kamiła Walijewa zachwyciła podczas swojego występu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w łyżwiarstwie figurowym. Zaledwie 15-letnia reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym, wykonując przy tym najtrudniejszy skok na świecie - potrójnego axla.

Kamiła Walijewa
fot. PAP/EPA

Walijewa została dopiero czwartą w historii igrzysk olimpijskich, której udało się wykonać ten trudny skok. Jej występ zachwycił ekspertów i kibiców z całego świata tak bardzo, że debiutantka z miejsca stała się główną kandydatką do zdobycia złotego medalu w rywalizacji indywidualnej.

Kamiła Walijewa - wspaniały występ na ZIO w Pekinie 2022 - WIDEO

Na ten moment 15-latka może cieszyć się ze złota w drużynie. Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego okazała się lepsza od Stanów Zjednoczonych i Japonii. Rosjanie byli pewni wygranej jeszcze przed ostatnią częścią zmagań - rywalizacją w programie dowolnym solistek, ale w niej i tak Walijewa okazała się najlepsza.

Oprócz niej ekipę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego tworzyli: solista Mark Kondratiuk, Anastazja Miszyna i Aleksandr Galliamow (pary sportowe) oraz Wiktoria Sinicyna i Nikita Kacałapow (pary taneczne).

Dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego to już szósty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na jego dorobek składają się dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki.

ZOBACZ KONIECZNIE: KLASYFIKACJA MEDALOWA ZIO W PEKINIE

RadioZET.pl/PAP