Zamknij

Znakomity ukraiński lekkoatleta zginął na froncie. "Będziemy o Tobie pamiętać"

06.05.2022 14:06

Aleksandr Serbinow, wielokrotny mistrz Ukrainy w biegach zginął w trakcie obrony Charkowa. "Bohaterowie nie umierają! Będzie nam Ciebie brakować, będziemy pamiętać i nigdy nie wybaczymy" — napisało ministerstwo sportu na Facebooku.

Znakomity ukraiński lekkoatleta zginął na froncie Będziemy o Tobie pamiętać
fot. screen/ Ukraine 24

Aleksander Serbinow był wielokrotnym mistrzem Ukrainy w biegu na 400 i 800 m. Po rozpoczęciu inwazji Rosji został żołnierzem i zaczął bronić kraju na froncie. Były lekkoatleta zginął pod Charkowem.

Biegacza pożegnało już ukraińskie ministerstwo sportu. „Aleksander wykazał się osobistą odwagą i lojalnością wobec wojskowej przysięgi w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy. Bohaterowie nie umierają! Składamy szczere kondolencje rodzicom, krewnym i przyjaciołom wojownika. Opłakujemy, będziemy pamiętać i nigdy nie wybaczymy” – napisano na Facebooku.

W ostatnim czasie były lekkoatleta zajął się fotografią. Biegał także na mistrzostwach świata niepełnosprawnych. Serbinow był przewodnikiem Walerego Gawryliuka, z którym zajął ósme miejsce.

RadioZET.pl/PAB