Zamknij

Lekkoatleci wracają do startów. Plejada gwiazd na zawodach w Chorzowie

02.06.2020 17:44

Justyna Święty-Ersetic, Konrad Bukowiecki czy Wojciech Nowicki wezmą udział w zaplanowanych na 20 czerwca lekkoatletycznych zawodach na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będą to pierwsze zmagania w kraju od marca.

Justyna Święty-Ersetic
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Tak długa przerwa była spowodowana pandemią koronawirusa i obostrzeniami, jakie na ten czas wprowadził polski rząd. Sport powoli powraca i choć w tym sezonie odwołano wszystkie najważniejsze imprezy, włącznie z igrzyskami olimpijskimi w Tokio i mistrzostwami Europy w Paryżu, lekkoatleci mają przed sobą jeszcze kilka startów, m.in. w Diamentowej Lidze. Nasi zawodnicy pierwsze przetarcie będą mieli 20 czerwca w Chorzowie.

Tego dnia na Stadionie Śląskim odbędzie się 10 konkurencji, a swój udział zapowiedzieli już mistrzyni Europy w biegu na 400 m i wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 m Justyna Święty-Ersetic, mistrz Europy, brązowy medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki.

Lekkoatletyczne zawody w Chorzowie. Wystąpi m.in. Święty-Ersetic

Podpora "Aniołków Matusińskiego" pobiegnie na nietypowym dystansie 300 m.

- Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. Pobiegnę na 300 m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii” – powiedziała Święty–Ersetic.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl