MŚ w Doha: Dwa rekordy świata juniorów 18-latki. Ukrainka bohaterką dnia [WIDEO]

30.09.2019 22:06
Yaroslava Mahuchikh
fot. PAP/EPA

Yaroslava Mahuchick, zawodniczka, która 11 dni temu obchodziła 18. urodziny, zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. W trakcie tych zawodów Ukrainka dwukrotnie biła rekord świata U20.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W 1970 roku reprezentantka... NRD Heike Balck pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,01 m. Jej rekord świata juniorów przetrwał blisko 50 lat. Do rocznicy zabrakło 11 miesięcy.

Yaroslava Mahuchikh wicemistrzynią świata w Doha

Yaroslava Mahuchikh przyjechała do Doha z rekordem życiowym na poziomie 2 m. Niewiele brakowało, by właśnie na tej wysokości pożegnała się z konkursem w mistrzostwach świata, ale zdołała się uratować w trzeciej próbie. Potem w pierwszym podejściu zaliczyła 2,02 m i poprawiła rekord świata U20.

Dla niej to jeszcze nie był koniec. W trzeciej próbie pokonała 2,04 m i jeszcze wyśrubowała najlepsze osiągnięcie w historii w tej kategorii wiekowej. Niestety z walki na 2,06 m z Marią Lasitskene zrezygnowała, prawdopodobnie ze względu na dużą liczbę skoków w tym konkursie - 14.

Przed zawodami w ciemno obstawiano, że medale rozdzielą między siebie Lasitskene, Vashti Cunningham i wicemistrzyni świata z Londynu Ukrainka Yuliya Levchenko. Tymczasem Mahuchikh pozbawiła swoją nieco starszą koleżankę kolejnego krążka, bo to właśnie ona nie zmieściła się na podium. Piąta była Kamila Lićwinko.

RadioZET.pl/KS