Nie żyje wybitny trener polskich lekkoatletów. Zmarł po ciężkiej chorobie

20.10.2019 11:10
Wiesław Czapiewski
fot. PZLA

Wiesław Czapiewski nie żyje. Śmierć wybitnego trenera polskich lekkoatletów nastąpiła wskutek przewlekłej i ciężkiej choroby. Trener między innymi utytułowanego tyczkarza Pawła Wojciechowskiego i wieloboistki Adrianny Sułek zmarł w wieku 59 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W wieku 59 lat, po walce z chorobą, zmarł Wiesław Czapiewski. Wieloletni trener lekkoatletyczny związany był z Zawiszą Bydgoszcz. W ostatnich latach miał pod opieką m.in. medalistę mistrzostw świata i Europy tyczkarza Pawła Wojciechowskiego i wieloboistkę Adriannę Sułek.

Wiesław Czapiewski nie żyje. Był wybitnym trenerem polskich lekkoatletów

Urodzony 27 marca 1960 roku Czapiewski już jako zawodnik bronił barw bydgoskiego Zawiszy. W latach 80-tych był jednym z czołowych polskich wieloboistów, ale nie odnosił sukcesów na arenie międzynarodowej.

Po zakończeniu kariery został trenerem w swoim macierzystym klubie. Szkolił m.in. halowego mistrza Europy i świata w wielobojach Sebastiana Chmarę oraz brązowego medalistę mistrzostw Europy w biegu na 110 m ppł Artura Kohutka. Innymi jego podopiecznymi byli Dominik Bochenek oraz syn Szymon – halowy rekordzista Polski w wielobojach. Ostatnio pracował głównie z brązową medalistką mistrzostw świata juniorów w siedmioboju Sułek i halowym mistrzem Europy Wojciechowskim.

Angażował się w organizowanie w Bydgoszczy imprez międzynarodowych. Pełnił kierownicze stanowiska m.in. podczas mistrzostw świata juniorów (2016) i w trakcie dwóch edycji przełajowych mistrzostw świata.W 2015 uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ten sam rok przyniósł mu także wybór na najlepszego trenera w Wojsku Polskim. Odznaczony srebrną i brązową odznaką honorową PZLA. Pełnił służbę wojskową w stopniu majora.

RadioZET.pl/PAP