Usain Bolt szybszy od... taksówki. Nietypowe wyzwanie Jamajczyka [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.04.2019 10:35
Usain Bolt ścigał się z taksówką
fot. PAP/EPA

Słynny sprinter Usain Bolt, rekordzista świata na 100 i 200 m, zwyciężył w nietypowej rywalizacji na jednej z ulic Limy. Jamajczyk okazał się znacznie szybszy od... taksówki motocyklowej, jednym z najbardziej charakterystycznych pojazdów peruwiańskich miast.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowały miejscowe media, wyścig odbył się na dystansie ponad 50 metrów, a Bolt bez trudu wygrał. Jego "rywalem" był trójkołowy motocykl mający za fotelem kierowcy jeszcze trzy miejsca dla pasażerów. Taki pojazd osiąga maksymalną prędkość 60 km/godz, ale tym razem na pewno się tak nie rozpędził. Sprinter zresztą też się nie przemęczał.

Zobacz także

Po zakończonej rywalizacji, Bolt żartował, że taksówka motocyklowa powinna wystartować dużo wcześniej od niego, aby kibice mieli jakiekolwiek emocje.

Jamajczyk podróżuje po Ameryce Południowej w ramach zobowiązań sportowo-marketingowych, spotkał się już z chilijskim prezydentem Sebastianem Pinerą.

Usain Bolt - sukcesy i próba zrobienia kariery w futbolu

32-letni Bolt zakończył już lekkoatletyczną karierę (po MŚ w 2017 roku), a w ubiegłym roku próbował sił w profesjonalnym futbolu. Trenował z piłkarzami m.in. Borussii Dortmund, norweskiego Stromsgodset i Central Coast Mariners. Miał nadzieję, że z australijskim klubem podpisze umowę, ale jego kierownictwo nie zdecydowało się na zaproponowanie mu zawodowego kontraktu. Wcześniej otrzymał propozycję gry na Malcie, ale odrzucił ofertę, ponieważ - jak spekulowano - nie spełniała jego oczekiwań finansowych.

Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na igrzyskach w Pekinie (2008 rok), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.

RadioZET.pl/PAP/KS