Uniwersjada: Złoty medal Michała Rozmysa w biegu na 1500 m

Andreas Nicolaides
10.07.2019 20:17
Michał Rozmys
fot. PAP/EPA

Michał Rozmys zdobył złoty medal Uniwersjady w biegu na 1500 m. Biało-czerwoni mają już siedem krążków w imprezie w Neapolu: trzy złote i cztery srebrne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować to, co założyliśmy z trenerem Jackiem Kostrzebą. Zdałem się całkowicie na jego doświadczenie. To mój pierwszy złoty medal na takiej imprezie. To na pewno jedno z najważniejszych moich dotychczasowych osiągnięć w karierze - powiedział Rozmys po zwycięskim biegu, cytowany w komunikacie biura prasowego akademickiej reprezentacji Polski.

Uniwersjada 2019: Siedem medali reprezentacji Polski

W poprzednich dniach złote medale zdobyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m, a po brąz sięgnęli: Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

W trwającej od 3 lipca w Neapolu Uniwersjadzie wystąpi łącznie 112 reprezentantów Polski, 52 kobiety i 60 mężczyzn. Ceremonię zakończenia zaplanowano na 14 lipca.

RadioZET.pl/PAP/AN