Zamknij

Toruń kandydatem do organizacji lekkoatletycznych MŚ w 2020 roku

Krzysztof Sobczak
05.06.2017 14:00
Piotr Małachowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Toruń będzie się ubiegał o organizację halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce w 2020 roku. W polskiej preselekcji miasto wygrało z Krakowem. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd PZLA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zawody miałyby się odbyć w Arenie Toruń, która od momentu wybudowania gości regularnie imprezy rangi mistrzostw kraju, a także międzynarodowe. W obiekcie jest stała bieżnia, na której rekordy świata U-20 ustanowiły Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 60 m i Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) na 60 m przez płotki.

Zobacz także

- Znane są walory turystyczne Grodu Kopernika. Jeśli do tego dodamy naszą doskonałą bazę sportową oraz doświadczenie w organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie, wybór może być tylko jeden. Jesteśmy gotowi do podjęcia takiego wyzwania – powiedziała dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska.

Oficjalna aplikacja miasta zostanie złożona do Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) po skompletowaniu potrzebnych dokumentów. Musi to nastąpić najpóźniej do końca czerwca.

W przypadku niepowodzenia Toruń zamierza ubiegać się o organizację halowych mistrzostw Europy 2021. Wcześniej miasto starało się o tę imprezę w 2019 roku, ale przegrało w głosowaniu z Glasgow.

HMŚ 2018 odbędą się w dniach 1-4 marca w Birmingham. Decyzję o tym, kto zorganizuje zawody w 2020 roku Rada IAAF podejmie jesienią tego roku. Według informacji PZLA kontrkandydatami Torunia będą najprawdopodobniej Stambuł oraz Belgrad.

RadioZET.pl/PAP/KS