Zamknij

Lekkoatletyczne MŚ 2021 mogą ustąpić miejsca igrzyskom w Tokio

24.03.2020 09:20
MŚ 2021 w lekkiej atletyce mogą zostać przesunięte
fot. PAP/EPA

Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna (World Athletics) jest gotowa przesunąć zaplanowane na 2021 rok mistrzostwa świata w tej dyscyplinie w Eugene w Oregonie. Chodzi o to, aby zrobić miejsce w kalendarzu w przypadku przełożenia z powodu koronawirusa igrzysk olimpijskich w Tokio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"World Athletics już rozmawiał z komitetem organizacyjnym MŚ w Oregonie 2021 na temat możliwości zmiany terminu igrzysk olimpijskich na przyszły rok. Z kolei ten komitet rozpoczął już rozmowy z kluczowymi interesariuszami i powtórzył, że będzie współpracować ze wszystkimi swoimi partnerami, aby zapewnić, iż w razie konieczności Oregon jest w stanie organizować mistrzostwa świata w innych terminach" - poinformowała w poniedziałek federacja zarządzająca światową lekką atletyką.

Mistrzostwa świata w Oregonie są obecnie zaplanowane na 6-15 sierpnia 2021.

"Komitet Organizacyjny Oregon 21 jest świadomy możliwości zmiany daty, gdyby igrzyska olimpijskie 2020 zostały przełożone na lato 2021" - oświadczyli organizatorzy mistrzostw świata.

Igrzyska w Tokio przełożone na 2021 rok?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski decyzję ws. igrzysk ma podjąć w ciągu czterech najbliższych tygodni, ale już w poniedziałek jeden z jego członków, Dick Pound, zapowiedział, że przełożenie imprezy jest pewne, teraz chodzi tylko o wypracowanie szczegółów. Nie ustalono jeszcze m.in. terminu.

Media podają, że rozważane są trzy nowe terminy - w listopadzie tego roku oraz latem 2021 lub 2022.

RadioZET.pl/PAP