Tajemnicza śmierć byłej polskiej lekkoatletki. Jej współlokator zniknął

Krzysztof Sobczak
26.07.2017 10:00
Eliza Gawryluk
fot. Facebook/Eliza Gawryluk

Eliza Gawryluk, brązowa medalistka mistrzostw Polski z 2008 roku w biegu na 10000 m, została znaleziona martwa w swoim apartamencie w chińskim Chengdu. Miała 29 lat. Okoliczności śmierci nie są znane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O śmierci byłej zawodniczki poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki już pięć dni temu, natomiast siostra Elizy - Aleksandra - przekazała, że ciało lekkoatletki znaleziono 17 lipca. Obecnie rodzina, która kontaktuje się z chińską prokuratura poprzez polską ambasadę oraz przez... firmę transportową, czeka na wyniki sekcji zwłok.

Zobacz także

Aleksandra Gawryluk dodała, że współlokator Elizy zniknął i nie ma z nim kontaktu.

Zdolna juniorka

Eliza Gawryluk była obiecującą lekkoatletką specjalizującą się w biegach długodystansowych. Największe sukcesy osiągała jako juniorka - mając 20 lat stanęła na podium mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 km. Medale w swojej kategorii wiekowej zdobywała na dystansach 2000 m z przeszkodami, 2000 m i 3000 m.

Potem jej kariera nie potoczyła się już tak, jak powinna. Przerwała ją w wieku zaledwie 23 lat ze względu na liczne kontuzje i problemy zdrowotne. Nie pomogła też przeprowadzka do USA, gdzie nie potrafiła się przebić. Niedawno wyjechała do Chin, gdzie uczyła dzieci angielskiego.

RadioZET.pl/PZLA/Onet/KS