Zamknij

HME: Bednarek potwierdził wysoką formę. Kolejne złoto dla Polski

Krzysztof Sobczak
05.03.2017 18:22
Sylwester Bednarek
fot. PAP

Sylwester Bednarek (RKS Łódź) skoczył wzwyż 2,32 i wywalczył w Belgradzie tytuł halowego mistrza Europy. To jego największy sukces od 2009 roku, kiedy jako 20-latek zdobył w Berlinie brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bednarek wrócił w tym sezonie do życiowej formy. Po latach kontuzji i kilku zabiegach zmienił trenera na Michała Lićwinko. Odkąd znalazł się pod jego opieką, odrodził się. W tym roku skoczył 2,33 i jest liderem europejskiej listy.

Zobacz także

Swoją odporność psychiczną udowodnił w finale. Konkurs rozpoczął od 2,18. Z tą wysokością, jak i kolejną - 2,23 uporał się za pierwszym razem. Problemy sprawiło mu 2,27. Pokonał poprzeczkę dopiero w trzecim podejściu, ale to nadal nie gwarantowało mu miejsca na podium.

W drugiej próbie uporał się z wysokością 2,30. W rozgrywce pozostał jeden rywal - Robbie Grabarz. Brytyjczyk polskiego pochodzenia był wówczas na prowadzeniu. Dwa centymery wyżej udało się już skoczyć tylko Polakowi. W tej sytuacji Grabarz postanowił przenieść na 2,34. To jednak także okazało się przeszkodą nie do pokonania.

To piąte polskie złoto w Belgradzie. W sumie biało-czerwoni wywalczyli dziewięć medali.

RadioZET.pl/PAP/KS