Sofia Ennaoui brązową medalistką ME! Jest kolejny krążek w Monachium

19.08.2022 20:50

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m w ME w lekkoatletyce 2022. Przed czterema laty w berlinie reprezentantka Polski uplasowała się jedną lokatę wyżej. Wygrała Laura Muir.

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui miesiąc temu była blisko medalu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene, ale ostatecznie ukończyła rywalizację na 5. pozycji. Lepsza była tylko jedna Europejska, Laura Muir, dlatego reprezentantka biało-czerwonych mogła liczyć na srebro w Monachium. Niestety między Brytyjkę a Polkę "wskoczyła" jeszcze broniąca barw Irlandii Ciara Mageean.

26-latka od początku finałowej rywalizacji trzymała się z tyłu i pilnowała Muir. Brytyjka pierwsza ruszyła, a za nią popędziła Irlandka. Ennaoui trzymała się w drugiej grupie, na ostatnim kółku oderwała się od niej i finiszowała na 3. miejscu z czasem 4:03.59. Niewiele zabrakło, by "na kratach" dogoniła jeszcze Mageena (4:02.56).

ME w lekkoatletyce 2022 - medale Polaków

To ósmy medal biało-czerwonych w ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium, a trzeci brązowy. Wcześniej krążki z tego kruszcu zdobyli Anna Kiełbasińska i drużyna maratonek.