Zamknij

Słynne lekkoatletyczne małżeństwo zakończyło karierę

Krzysztof Sobczak
05.01.2017 21:12

Dwukrotny mistrz olimpijski w dziesięcioboju Ashton Eaton i jego żona, srebrna medalista olimpijska z Rio de Janeiro w siedmioboju, Brianne Theisen-Eaton, zakończyli karierę. - Czas na nowe wyzwania - napisali na swojej stronie internetowej.

Brianne Theisen-Etaon i Ashton Eaton
fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Szczerze mówiąc to nie mam już żadnych celów w sporcie i nie wiedziałbym, co robić. Czas na nowe wyzwania - wyznał Eaton.

Niespełna 29-letni amerykański wieloboista zdobył w swojej karierze wszystko, co było do zdobycia. A potem te sukcesy mulitplikował. Jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016), dwukrotnym mistrzem świata (Moskwa 2013, Pekin 2015) i trzykrotnym mistrzem świata w hali w siedmioboju (Stambuł 2012, Sopot 2014, Portland 2016). W swoim dorobku ma także srebrny krążek z MŚ w Daegu (2011). Jest także rekordzistą świata (9045 pkt).

Ashton Eaton podziękował w swoim oświadczeniu trenerom, rodzicom i rywalom. Nie zapomniał również o kibicach: - Wszystkie sukcesy, jakie osiągnąłem, osiągaliśmy razem. Kiedy ja wątpiłem, Wy wierzyliście. (...) Dziękuję Wam za miłość i wsparcie - napisał Amerykanin.

Wraz z nim decyzję o zakończeniu kariery podjęła jego żona, Kanadyjka Brianne Theisen-Eaton. - Po każdym minięciu mety na 800 m byłam spanikowana. Myślałam, czy by tego nie rzucić. Potem jednak przychodziła refleksja i wracała ekscytacja wielobojem. (...) Po igrzyskach w Rio już tego nie poczułam - tłumaczyła 28-latka.

Brianne Theisen-Eaton była "wiecznie druga". Na koncie ma tylko jedno złoto - z ubiegłorocznych halowych mistrzostw świata w Portland - w innych przypadkach sięgała po srebro. Tak było w igrzyskach w Rio, podobnie w mistrzostwach świata w Moskwie i w Pekinie oraz w HMŚ w Sopocie.

RadioZet.pl/weareeaton.com/KS