Zamknij

Skandal z tablicą upamiętniającą Irenę Szewińską. Internauci oburzeni [FOTO]

Maciej Walasek
24.11.2018 12:09
Irena Szewińska
fot. Twitter

W szkole podstawowej w Łomiankach miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Ireny Szewińskiej. Jednak dzieło rzeźbiarza absolutnie nie przypomina legendy polskiego sportu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W ostatnim czasie Irena Szewińska została wybrana patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach. W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy wzięli udział m.in. mąż i synowie wybitnej lekkoatletki. Po zaprezentowaniu rzeźby można odnieść wrażenie, że autorem dzieła była ta sama osoba, która stworzyła nieudany pomnik Cristiano Ronaldo na lotnisku na Maderze.

Zobacz także

- Jestem za stawianiem pomników Szewińskiej i nazywaniem Jej imieniem ulic. Powoli jednak skłaniam się ku pomysłowi, że zagłosuję na tych, którzy zrobią coś ze stanem polskiego rzeźbiarstwa – napisał na Twitterze Michał Majewski.

Duża część internautów jest oburzona tablicą.

"A to nie Kopernik?", "Biedna Pani Irena" – to tylko niektóre komentarze zamieszczone w sieci.

Wybitna lekkoatletka z początkiem 2014 roku przeszła chemioterapię, ponieważ wykryto u niej nowotwór, z którym walczyła już wcześniej. Wydawało się, że zwycięży bezwarunkowo, ale nowotwór wrócił. Irena Szewińska zmarła 29 czerwca 2018 roku.

W swoim dorobku miała siedem medali olimpijskich, w tym 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Zwyciężała w biegu na 200, 400 metrów i sztafecie 4x100 metrów. 

RadioZET.pl/sportowefakty.pl, Twitter/MW