Zamknij

Mistrz olimpijski pociesza swoich rodaków: wygramy tę wojnę!

04.03.2022 20:22
Serhij Bubka na Twitterze stwierdził, że nie ma wątpliwości, kto wygra trwającą od tygodnia wojnę za naszą wschodnią granicą. „Ukraina pokona Rosję” – stwierdził wieloletni rekordzista świata.
fot. Hahn Lionel/ABACA/EAST NEWS

Legendarny skoczek o tyczce Serhij Bubka na Twitterze stwierdził, że nie ma wątpliwości, kto wygra trwającą od tygodnia wojnę za naszą wschodnią granicą. „Ukraina pokona Rosję” – stwierdził wieloletni rekordzista świata.

Serhij Bubka na Twitterze skomentował to, co dzieje się w jego ojczyźnie. „Kocham Ukrainę z całego serca. Pod tą flagą wręczono mi najwyższe odznaczenia. Wygramy tę wojnę – napisał skoczek o tyczce.

Bubka zarządza ukraińskim komitetem olimpijskim. Z ramienia międzynarodowego komitetu sportowiec tworzy korytarze humanitarne dla uchodźców wojennych.

„Moi drodzy Ukraińcy. Świat nie jest obojętny na nasz ból. Jak każdy Ukrainiec nie mogę spać. Będę bronił ojczyzny tak, jak będzie to możliwe, w tym wykorzystując moje znajomości” – napisał Bubka i dodał: „Wojna musi się skończyć”.

Wojna w Ukrainie. Zginęło ponad 9 tys. rosyjskich żołnierzy

Od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły 9166 żołnierzy - poinformował w piątek rano na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Relacja na żywo: Ukraina walczy. "Działania wojenne mogą wywołać katastrofę jądrową"

Całkowite straty bojowe Rosjan, według ukraińskich danych, na dzień 4 marca to: około 9166 ludzi; 251 czołgów; 939 bojowych pojazdów opancerzonych; 105 systemów artyleryjskich; 50 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych; 18 systemów obrony przeciwlotniczej; 33 samoloty; 37 helikopterów; 404 pojazdy wojskowe; 2 jednostki pływające; 60 cystern; 3 drony.
Jak zaznaczono, dane są doprecyzowywane, a dokładne obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

RadioZET.pl/PAP