Zamknij

Mistrzyni świata zawieszona. Zabraknie jej na IO w Tokio?

05.06.2020 16:15
Salwa Eid Naser
fot. JEWEL SAMAD/AFP/East News

Salwa Eid Naser, mistrzyni świata w biegu na 400 m, została zawieszona przez Athletics Integrity Unit za naruszenie przepisów antydopingowych. 22-letnia reprezentantka Bahrajnu w październiku w Dausze pokonała jedno okrążenie w znakomitym czasie 48,14.

Tylko dwie zawodniczki w historii były od niej szybsze - w 1985 roku Niemka Marita Koch (47,60) i w 1983 roku reprezentantka Czechosłowacji Jarmila Kratochvilova (47,99).

W finale mistrzostw świata w Dausze biegły dwie Polki - Justyna Święty-Ersetic była siódma czasem 50,95, a tuż za nią finiszowała Iga Baumgart-Witan - 51,29. - AIU zawiesiła Salwę Eid Naser z powodu naruszenia przepisów antydopingowych - poinformowano w wydanym komunikacie.

Salwa Eid Naser nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

To oznacza, że Naser może zabraknąć w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Naruszenie przepisów może oznaczać, że nie aktualizowała systemu i nie informowała o obecnym miejscu pobytu lub kontrolerzy nie zastali jej wielokrotnie pod wskazanym adresem. Szczegółów nie ujawniono.

To trzeci przypadek w reprezentacji Bahrajnu w ostatnich miesiącach. Zawieszona została także mistrzyni olimpijska w biegu na 3000 m z przeszkodami Ruth Jebet, u której w marcu stwierdzono obecność EPO w organizmie, a także maratonka Eunice Kirwę. Obie zawodniczki nie mogą startować przez cztery lata.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu