Wielka rywalka Kamili Lićwinko zakończyła karierę

18.10.2017 11:22
xxx sport

W wieku 38 lat karierę zakończyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w skoku wzwyż Hiszpanka Ruth Beitia. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy tłumaczyła, że przez ostatnie sześć miesięcy zmagała się z kontuzjami, które sprawiały jej dużo bólu.

Ruth Beitia (po prawej) fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Swoją decyzję utytułowana lekkoatletka ogłosiła w Santander podczas uroczystości przekazania złotego medalu z Rio do Muzeum Sportu.

Po raz ostatni w zawodach wzięła udział w sierpniu w mistrzostwach świata w Londynie. Już wtedy trapiły ją kontuzje, ale mimo to awansowała do finału, w którym zajęła ostatnie miejsce.

Nie wróciła jednak z Wielkiej Brytanii z pustymi rękami - otrzymała nagrodę Fair Play Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Doceniono gest Hiszpanki, która pocieszała długo Alessię Trost po nieudanych dla Włoszki eliminacjach.

Beitia już wcześniej zapowiedziała zakończenie kariery. Była rozczarowana po igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012), na których zajęła czwartą pozycję. Do treningów wróciła niespełna dwa miesiące później.

Hiszpanka ma w dorobku trzy złote medale mistrzostw Europy i brązowy mistrzostw świata na stadionie oraz łącznie 10 krążków wywalczonych w halowych ME i MŚ.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń
Tagi