Zamknij

Mistrz Europy w skoku o tyczce Robert Sobera złamał rękę [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
02.05.2017 14:50
Robert Sobera
fot. Facebook/Dariusz Łoś/screen

Mistrz Europy w skoku o tyczce Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) złamał kość śródręcza w trakcie treningu na zgrupowaniu w Hiszpanii. - Na razie nic więcej nie wiadomo, ale gips w takich przypadkach nosi się od czterech do sześciu tygodni - powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do urazu doszło w czasie treningu technicznego. Sobera oddawał skok, gdy pękła mu tyczka.

Zobacz także

- Gdy pęka tyczka uwalnia się taka energia, jakby doszło w ręku do eksplozji. Miałem wrażenie, że wybuchła mi w dłoni petarda. Później był silny obrzęk, a badania wykazały złamaną kość śródręcza - dodał podopieczny Dariusza Łosia.

W Hiszpanii Sobera po raz pierwszy od jesieni wrócił na rozbieg. Odpuścił sezon halowy, ponieważ postanowił poddać się operacji stopy, która mu dokuczała przez cały poprzedni sezon.

- Na razie mam zapewnioną opiekę w ośrodku w Hiszpanii, więc zbyt dokładnych informacji nie mam. Gdy wysłaliśmy zdjęcie rentgenowskie lekarzowi z Polski to powiedział, że gips w takich sytuacjach nosi się od czterech do sześciu tygodni - poinformował Sobera.

Na razie tyczkarz nosi tymczasowy opatrunek. Ręka jest bowiem mocno opuchnięta i nie można założyć gipsu.

- Do Polski wracam 7 maja i wtedy będzie coś więcej wiadomo. W Hiszpanii nie będę już robić dodatkowych badań. Po powrocie do kraju zdecydujemy, czy będzie gips, czy może jakaś orteza. Na pewno ręka musi być unieruchomiona - zaznaczył.

Sobera mimo wszystko pozostaje optymistą. - Powrót po operacji nie był łatwy. Teraz to kolejny pech, ale nie odpuszczam. Mam zamiar w tym sezonie wystartować. Po prostu trochę później pojawię się na rozbiegu. Na pewno nie trzeba ręki operować, a to już dobry sygnał - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP/KS