Zamknij

Piotr Lisek poprawił rekord Polski w skoku o tyczce [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
26.01.2017 16:41
PAP/EPA
fot. Piotr Lisek

Niespełna sześć lat przetrwał absolutny (halowy i na stadionie) rekord Polski w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego (5,91 m). Podczas mityngu w Cottbus o jeden centymetr poprawił go Piotr Lisek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciechowski swój rekord ustanowił na stadionie w Szczecinie i do niego wciąż należy najlepsze osiągnięcie na otwartym obiekcie. Lisek skakał w hali i w takich warunkach, na początku sezonu, pokonał w drugiej próbie poprzeczkę zawieszoną na 5,92 m. Ten wynik jest jednocześnie halowym rekordem Polski, który od dwóch lat należał właśnie do Liska, oraz najlepszym rezultatem w tym roku na świecie.

Zobacz także

Polak atakował jeszcze 6 m, ale strącił trzy próby.

- Dziś zakończyłem swoje zmagania ustanawiając Rekord Polski z wynikiem 5.92. Jestem bardzo zadowolony, choć nie ukrywam, że miałem chrapkę na 6 m, ale - jak to mówią - co się odwlecze to nie uciecze. Dziękuję wszystkim za miłe słowa oraz za to, że nie zwątpiliście we mnie - napisał tyczkarz na Facebooku.

Piotr Lisek ma na swoim koncie brązowe medale mistrzostw świata na stadionie i w hali. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajął 4. miejsce.

RadioZET.pl/KS