HME: Rafał Omelko halowym wicemistrzem Europy na 400 m

Krzysztof Sobczak
04.03.2017 20:00
Rafał Omelko
fot. PAP

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) wynikiem 46,08 poprawił rekord życiowy i wywalczył w Belgradzie srebrny medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 400 m. Najszybszy był Czech Pavel Maslak - 45,77.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W historii tej konkurencji pod dachem lepsze czasy od Omelki uzyskiwali w Polsce jedynie Marek Plawgo (45,39) i Robert Maćkowiak (45,94).

Zobacz także

Omelko, podopieczny Jacka Skrzypińskiego, na ostatniej prostej zdołał wyprzedzić jeszcze Holendra Liemarvina Bonevacię - 46,26.

- Czułem, że jest moc i w końcu to pokazałem. Chciałem podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Cieszę się z tego drugiego miejsca ogromnie - powiedział.

To siódmy medal reprezentacji kraju w Belgradzie. Wcześniej złoto wywalczyli: Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) na 1500 m. Po brąz na tym dystansie pobiegła Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) i także na 400 m Justyna Święty (AZS AWF Katowice); w piątek dwa krążki zdobyli tyczkarze - złoty Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i brązowy Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

Polacy są liderami klasyfikacji medalowej. W niedzielę ostatni dzień zmagań.

RadioZET.pl/PAP/KS