Polscy lekkoatleci wyrzuceni z ośrodka treningowego w USA. Powód? Alkohol

Krzysztof Sobczak
06.04.2017 09:55
Piotr Lisek
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Polscy lekkoatleci przygotowujący się w Kalifornii do mistrzostw świata w Londynie zostali wyrzuceni z ośrodka treningowego Chula Vista za złamanie regulaminu. W ich pokojach znaleziono alkohol.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O sprawie informuje czwartkowy "Przegląd Sportowy". Zasady panujące w tym ośrodku są bardzo restrykcyjne: zero alkoholu. Tymczasem w pokojach polskiej ekipy znaleziono puste butelki po piwie i to wystarczyło, by spotkała ich za to surowa kara. Z całej ekipy tylko Anita Włodarczyk, która nie brała udziału w "imprezie", mogła pozostać w ośrodku.

Zobacz także

W gronie lekkoatletów, którzy musieli poszukać sobie innego lokum, znaleźli się: Konrad Bukowiecki, Piotr Lisek, Kamila Lićwinko, Joanna Fiodorow, Sylwester Bednarek, Andrzej Regin i Wojciech Nowicki. Wraz z nimi wydalono pięciu trenerów.

- Słyszę, że robi się jakiś szum, ponoć jakieś piwo wypiłem, gdyby nawet (sarkazm) to nie pozostaje mi nic innego powiedzieć jak: Na zdrowie kochani! Pozdro 600 i lecę dalej robić swoje - skomentował lakonicznie Lisek na swoim profilu na Facebooku.

Wszyscy mogą dalej trenować na obiektach Chula Vista.

Oświadczenie Włodarczyk

Mistrzyni olimpijska i rekordzista świata w rzucie młotem postanowiła wydać specjalne oświadczenie, w którym kategorycznie odcina się od doniesień "Przeglądu Sportowego" i potwierdza, że ona nie spożywała alkoholu. Kara więc ją ominęła.

- Ja i mój sztab szkoleniowy nie mamy nic wspólnego z incydentem, którego konsekwencją było wydalenie polskiej ekipy z ośrodka - czytamy w oświadczeniu.

- Jako reprezentantka naszego Kraju, staram się zawsze godnie reprezentować Polskę na całym świecie - dodała.

Zwróciła się również z prośbą do mediów, by nie zadawać jej więcej pytań na temat tej sytuacji, gdyż chce w spokoju przygotowywać się do mistrzostw świata w Londynie.

Poniżej prezentujemy całą, odręcznie napisaną treść oświadczenia.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS