Zamknij

Lekkoatletyczne MŚ: Sensacja! Polki z brązowym medalem w sztafecie 4x400 m!

Krzysztof Sobczak
14.08.2017 07:00
Sztafeta
fot. PAP

Polki w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty zdobyły brązowy medal w sztafecie 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie! To ósmy krążek biało-czerwonych w Anglii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Złoto wywalczyły Amerykanki (3:19.02), a srebro Brytyjki (3:25.00). Polki uzyskały najlepszy czas w tym sezonie 3:25.41.

Zobacz także

W stosunku do biegu eliminacyjnego w naszej drużynie zaszły dwie zmiany - Patrycję Wyciszkiewicz i Martynę Dąbrowską zastąpiły Aleksandra Gaworska i Justyna Święty. Występ tej ostatniej, najlepszej w tym sezonie polskiej biegaczki, stał pod dużym znakiem zapytania ze względu na słabszą formę po kontuzji oraz nie najlepszy występ w starcie indywidualnym. Pokerowa zagrywka jednak się opłaciła.

Przez większą część dystansu biało-czerwone utrzymywały się na 3. miejscu. Na ostatniej zmianie Justyna Święty straciła nieco z wypracowanej przez koleżanki przewagi, ale odparła atak Francuzek i Nigeryjek i w rezultacie to Polki wywalczyły brązowe krążki. To największy sukces żeńskiej sztafety w historii.

Pecha miały jedne z faworytek, Jamajki. Na drugiej zmianie skurcz (lub kontuzja) złapał Anneishę McLaughlin-Whilby, która musiała wycofać się z rywalizacji. Dzień wcześniej, w sztafecie 4x100 m taki sam przypadek spotkał jej rodaka, najlepszego sprintera w historii Usaina Bolta.

Dla Polski to ósmy medal mistrzostw świata w Londynie. Na nasz dorobek składają się dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

RadioZET.pl/KS