Zamknij

Piotr Małachowski zakończy karierę? "Zaczynam wątpić w słuszność zostania dyskobolem"

17.10.2019 17:38
Piotr Małachowski
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Piotr Małachowski rozważa zawieszenie butów na kołku. - Zaczynam wątpić w słuszność podjęcia swojego zawodu - powiedział w rozmowie z "Faktem" dwukrotny wicemistrz olimpijski. Brak awansu do finału mistrzostw świata w Doha sprawił, że Polak zaczął poważnie zastanawiać się nad sensem dalszego prowadzenia kariery dyskobola.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na tegorocznych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Doha Piotr Małachowski był jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu. Na treningach Polak prezentował się dobrze, sam mówił o sobie, że jest świetnie przygotowany do mundialu, jednak w stolicy Kataru zajął dopiero 17. miejsce.

Piotr Małachowski może zakończyć karierę dyskobola. "Zaczynam wątpić"

- Przegrałem w głowie - powiedział po eliminacjach polski dyskobol. Nieudany występ na MŚ sprawił, że 36-latek zaczął poważnie zastanawiać się nie tylko nad zakończeniem kariery, ale nawet czy w ogóle był sens ją kiedykolwiek zaczynać.

- Jestem rozdarty. Czuję, że stoję w rozkroku i nie wiem, w którą stronę pójść. Tyle poświęceń, a wszystko poszło w tym sezonie na nic. Boję się, że za rok może być podobnie i co wtedy? Przecież w domu czeka na mnie dziecko, z którym ciągle się mijam. Nie widziałem, jak zaczynał mówić, ominęło mnie, gdy zaczynał chodzić, jak chorował. Wszystko przesłaniał sport i wielki cel, ale teraz zaczynam wątpić, czy podjąłem słuszną decyzję - powiedział w rozmowie z "Faktem" Małachowski.

Dwukrotny wicemistrz olimpijski nie ukrywa, że od dawna jego głównym celem jest zdobycie złotego medalu podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Polak nie widzi innej możliwości - za niecały rok w stolicy Japonii musi stanąć na najwyższym stopniu podium.

Zadecydują wojskowe mistrzostwa świata

Zanim jednak olimpiada, Małachowskiego czeka jeszcze start na wojskowych mistrzostwach świata. To właśnie między innymi wynik na tych zawodach zadecyduje czy dyskobol będzie kontynuował swoją karierę, czy też podda się przed realizacją swojego marzenia.

Do tej pory sukcesy 36-latka są niezwykle znaczące. Piotr Małachowski dwukrotnie zdobywał srebrny medal igrzysk olimpijskich i dwa razy tryumfował w mistrzostwach Europy. W swoim dorobku ma również jeden złoty i dwa srebrne krążki mistrzostw świata.

RadioZET.pl/Fakt