Zamknij

Pia Skrzyszowska młodzieżową mistrzynią Europy. Kolejny rekord życiowy

10.07.2021 20:03

Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez młotki i czasem 12.77 s ustanowiła nowy rekord życiowy. Brąz w Tallinie wywalczyła druga z reprezentantem Polski Klaudia Wojtunik.

Pia Skrzyszowska młodzieżową mistrzynią Europy
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Pia Skrzyszowska od początku tego sezonu jest w niesamowitym gazie. W lekkoatletycznych drużynowych mistrzostwach Europy popisała się dubletem, wygrywając w biegu na 100 metrów i 100 metrów przez płotki, a później ten sam rezultat powtórzyła w mistrzostwach Polski. Za trzy tygodnie zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Planuję mieć wtedy najlepszą formę w sezonie. Minimum półfinał... wtedy byłoby już dobrze! Jeśli przebiegłabym dobry półfinał, byłoby fajnie - mówiła jeszcze w kwietniu 20-latka.

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy U-23

Forma 20-latki systematycznie rośnie, co udowodniła podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinie. Skrzyszowska wywalczyła w nich złoty medal w biegu na 100 m ppł, wyprzedzając na ostatnich metrach Francuzkę Cyrenę Sambę-Mayelę oraz swoją koleżankę z reprezentacji Polski Klaudię Wojtunik (12.97 s - rekord życiowy).

W piątek po złoty medal w siedmioboju sięgnęła Adrianna Sułek. Srebro na 3000 m z przeszkodami zdobyła Kinga Królik

RadioZET.pl