Zamknij

Paweł Wiesiołek brązowym medalistą HME 2021 w siedmioboju

07.03.2021 17:37
Paweł Wiesiołek medalistą HME 2021
fot. PAP

Paweł Wiesiołek zdobył brązowy medal w siedmioboju podczas HME 2021 w Toruniu. To pierwszy krążek w tej konkurencji biało-czerwonych od 1998 roku i złota Sebastiana Chmary w HME w Walencji. Zwyciężył rekordzista świata w dziesięcioboju i rekordzista Europy w siedmioboju Kevin Mayer.

Paweł Wiesiołek przystąpił do rywalizacji w siedmioboju jako lider europejskich tabel, ale wiadomo było, że trudno będzie pokonać najlepszego wieloboistę świata Kevina Mayera i broniącego tytułu Hiszpana Jorge Urenę. Polak ustąpił tylko tym dwóm zawodnikom i zasłużenie sięgnął po brązowy medal HME 2021 w Toruniu.

Po pierwszym dniu, w którym przeprowadzono cztery konkurencje - bieg na 60 metrów, pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż - 29-latek zajmował 5. miejsce. Drugiego dnia rywalizacji spisał się znakomicie, zwłaszcza w skoku o tyczce, gdzie ustanowił rekord życiowy na poziomie 5.20 m, i ukończył zmagania na 3. miejscu. To dla niego największy sukces w karierze.

HME 2021 w Toruniu: Brąz Pawła Wiesiołka

Ostatnie medale w siedmioboju mężczyzn dla reprezentacji Polski zdobywał Sebastian Chmara. W 1998 roku triumfował w HME w Walencji, a rok później potwierdził swoją klasę na HMŚ w Maebashi.

Wygrał Kevin Mayer przed Jorge Ureną.

RadioZET.pl