Zamknij

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Bydgoszczy przełożone

26.03.2020 18:52

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które miały odbyć się od 2 do 7 czerwca w Bydgoszczy, zostały przełożone z uwagi na epidemię koronawirusa - poinformował w czwartek Polski Komitet Paraolimpijski. Nie wiadomo, czy zawody odbędą się w 2020 roku.

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Bydgoszczy przełożone
fot. AFP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć w Bydgoszczy w dniach 2-7 czerwca, zostały przełożone. W świetle pandemii koronawirusa [i choroby - red.] COVID-19 Komitet Organizacyjny zawodów, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start+ i World Para Athletics będzie informował, czy zawody zostaną rozegrane jeszcze w 2020 roku" - wskazał w komunikacie rozesłanym mediom Polski Komitet Paraolimpijski.

Paralekkoatletyczne ME jeszcze w 2020 roku?

Zawody zostały przełożone po uwzględnieniu informacji dostarczonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i polskie władze. Celem jest ochrona zdrowia sportowców oraz wszystkich osób, które wzięłyby udział w tym przedsięwzięciu.

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start+ i World Para Athletics wyraziły chęć utrzymania ME w kalendarzu imprez na 2020 rok.

"Obie organizacje nadal będą nadal monitorować sytuację i współpracować z zainteresowanymi stronami w celu ustalenia optymalnej daty alternatywnej" - wskazano w komunikacie.

RadioZET.pl/PAP