Lekkoatletyczne święto na Narodowym. Już jutro Memoriał Kamili Skolimowskiej

Dominik Gołdyn
14.08.2017 13:39
Lekkoatletyczne święto na Narodowym. Już jutro Memoriał Kamili Skolimowskiej
fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska/REPORTER

Już jutro najlepsi polscy i światowi lekkoatleci będą rywalizować w stolicy o laury w memoriale upamiętniającym najmłodszą polską mistrzynię olimpijską - Kamilę Skolimowską. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najbardziej prestiżowych, lekkoatletycznych imprez w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To już ósma edycja tego wyjątkowego mityngu. W 2009 roku Kamila Skolimowska zasłabła podczas treningu i niespodziewanie od nas odeszła. Co roku zarówno polscy jak i światowi sportowcy pokazują, jak ważna jest dla nich ta impreza - odzwierciedlają to często osiągane podczas memoriału rekordowe wyniki, przy kilkudziesięciotysięcznej widowni.

W rywalizacji na płycie Stadionu Narodowego udział wezmą między innymi wicemistrz olimpijski, dyskobol Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Nie zabraknie również najlepszej polskiej sportsmenki ostatnich lat, rekordzistki i mistrzyni świata Anity Włodarczyk.

Zobacz także

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również klasowi zawodnicy z zagranicy - miedzy innymi niemiecki kulomiot David Storl czy najbardziej utytułowany tyczkarz ostatnich lat Renaud Lavillenie.

Początek zmagań najlepszych lekkoatletów z całego świata o godzinie 16.30 na Stadionie Narodowym. Wstęp na zawody jest bezpłatny – nie będą wymagane żadne wejściówki.

RadioZET.pl/mas/DG