Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lekkoatletyczne święto na Narodowym. Już jutro Memoriał Kamili Skolimowskiej

14.08.2017 13:39
sport

Już jutro najlepsi polscy i światowi lekkoatleci będą rywalizować w stolicy o laury w memoriale upamiętniającym najmłodszą polską mistrzynię olimpijską - Kamilę Skolimowską. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najbardziej prestiżowych, lekkoatletycznych imprez w Polsce.

Lekkoatletyczne święto na Narodowym. Już jutro Memoriał Kamili Skolimowskiej fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To już ósma edycja tego wyjątkowego mityngu. W 2009 roku Kamila Skolimowska zasłabła podczas treningu i niespodziewanie od nas odeszła. Co roku zarówno polscy jak i światowi sportowcy pokazują, jak ważna jest dla nich ta impreza - odzwierciedlają to często osiągane podczas memoriału rekordowe wyniki, przy kilkudziesięciotysięcznej widowni.

W rywalizacji na płycie Stadionu Narodowego udział wezmą między innymi wicemistrz olimpijski, dyskobol Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Nie zabraknie również najlepszej polskiej sportsmenki ostatnich lat, rekordzistki i mistrzyni świata Anity Włodarczyk.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również klasowi zawodnicy z zagranicy - miedzy innymi niemiecki kulomiot David Storl czy najbardziej utytułowany tyczkarz ostatnich lat Renaud Lavillenie.

Początek zmagań najlepszych lekkoatletów z całego świata o godzinie 16.30 na Stadionie Narodowym. Wstęp na zawody jest bezpłatny – nie będą wymagane żadne wejściówki.

RadioZET.pl/mas/DG

Oceń