Zamknij

Orlen TVP Sport Cup: Wygrane Liska i Kalitty w drugiej sesji "czwartków"

26.06.2020 10:33
Piotr Lisek
fot. PAP

Piotr Lisek i Victoria Kalitty zwyciężyli w zawodach skoku o tyczce w drugiej sesji czwartków z lekkoatletyką w Orlen TVP Sport Cup. Liskowi udało się osiągnąć wysokość 5,60 m, zaś Kalitty - 4 m.

Piotr Lisek wynikiem 5,60 wygrał rywalizację tyczkarzy zorganizowaną w ramach drugiego z sześciu mityngów cyklu "Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup". Wśród kobiet triumfowała Victoria Kalitta, która zaliczyła próbę na wysokości 4 m.

Lisek był już pewny zwycięstwa, gdy poradził sobie z poprzeczką zawieszoną na 5,20. Pewnie uporał się też z 5,40, a w drugim podejściu zaliczył 5,60. Wszystkie trzy próby na 5,70 zakończyły się niepowodzeniem.

Zobacz także

Orlen TVP Sport Cup: Wygrane Piotra Liska i Victorii Kalitty [WYNIKI]

Drugi był specjalizujący się w wieloboju Paweł Wiesiołek, który wynikiem 5 m poprawił rekord życiowy ze stadionu. Trzecie miejsce zajął Sebastian Chmara, syn słynnego wieloboisty - 4,80.

Taką samą wysokość co Kalitta uzyskała też Kamila Przybyła, ale ona zrobiła to dopiero w trzeciej próbie, a zwyciężczyni w drugiej. Trzecia lokata przypadła Annie Łyko - 3,80.

Tydzień temu na parkingu przed siedzibą Telewizji Polskiej rywalizowano w pchnięciu kulą. W kolejny czwartek startujący w tej konkurencji zaprezentują się tam ponownie.

"Lekkoatletyczne Czwartki" to pierwsze zawody polskich lekkoatletów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu