Zamknij

Wicemistrz olimpijski przyłapany na dopingu. Może nie wystąpić w MŚ

13.07.2022 19:47

Nijel Amos, wicemistrz olimpijski z Londynu w 2012 roku w biegu na 800 m, uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego. Dowiedział się o tym w Eugene, gdzie w piątek rozpoczną się lekkoatletyczne mistrzostwa świata.

Nijel Amos przyłapany na dopingu
fot. Federico Pestellini/Imago Sport and News/East News

O wpadce dopingowej Nijela Amosa, pierwszego medalisty olimpijskiego z Botswany, poinformowała Athletics Integrity Unit (AIU) – niezależna organizacja międzynarodowa powołana przez IAAF w celu zapewnienia uczciwości rywalizacji w lekkoatletyce. Według komunikatu w organizmie 28-letniego Amosa wykryto substancję wpływającą na spalanie tłuszczu, która jest zakazana ze względu na jej szkodliwość dla zdrowia.

Nijel Amos zabrał głos ws. podejrzeń o doping

"Dowiedziałem się o niekorzystnym wyniku mojej próbki na dzień przed zawodami Diamentowej Ligi w Rabacie 4 czerwca 2022 roku. Obecnie badam, co mogło spowodować ten pozytywny test i w pełni współpracuję z odpowiednimi władzami" - napisał na Instagramie.

Z powodu podejrzeń o stosowanie dopingu Nijel Amos może nie wystąpić w lekkoatletycznych MŚ w Eugene. Najlepszym rezultatem tego zawodnika było 5. miejsce w Londynie w 2017 roku.

RadioZET.pl